Stránka zobrazuje podrobnosti a súvisiace úlohy k vybranému cvičeniu.

Náhľady

Predchodcovia

Podobné

Vlastnosti lineárnej funkcie

Jaký je vztah lineární a konstantní funkce?

lineární funkce je speciální případ konstantníkonstantní funkce je speciální případ lineární

Pytagorova veta: slovné úlohy po krokoch

A: Pri monitoroch a obrazoviek je dôležitá dĺžka ich uhlopriečky (spojnica protiľahlých rohov), ktorá sa často uvádza v palcoch, čo je americká jednotka dĺžky. Petra by zaujímalo, koľko palcov meria uhlopriečka jeho televízie, ktorá má podľa manuálu 32 palcov na výšku a 60 palcov na šírku. Koľko?A: Čo tvorí v tejto úlohe strany pravouhlého trojuholníka?horná strana obrazovky a dve uhlopriečkydolná strana obrazovky, ľavá strana obrazovky a uhlopriečkaA: Ktorá z týchto troch strán je najdlhšia?dolná strana obrazovkyuhlopriečka obrazovkyA: Pythagorova veta nám hovorí, že súčet obsahov štvorcov pri dvoch kratších stranách...je rovný obsahu štvorca pri najdlhšej stranyje rovný dĺžke najdlhšej stranyA: Teda že , kde je dĺžka hľadanej uhlopriečky, čo je dĺžka hľadanej uhlopriečkyA: Ako teraz z upraveného vzťahu vypočítam dĺžku uhlopriečky?
A: A aká bude odpoveď na otázku v zadaní?Uhlopriečka Petrovej televízie meria 68 palcov.Petrova televízia meria 68 palcov.

Pytagorova veta: aplikácie

Určete chybějící délku strany v pravoúhlém lichoběžníku.

Pytagorova veta: aplikácie

Mimoni si vyrábajú sendviče so syrom. Správny sendvič sa urobí tak, že rozkrojíte po uhlopriečke štvorcový krajec sendvičového chleba, dva vzniklé trojuholníky natriete a položíte na seba. Štvorcový krajec má dĺžku strany 14 centimetrov. Koľko minimálne centimetrov by mala mať čepeľ noža, aby Mimoni mohli krájať tieto krajce na jedno zakrojenie?

Odpoveď zaokrúhlite na 1 desatinné miesto. Odpoveď uveďte v rovnakých jednotkách, aké sú uvedené v zadaní (do odpovede jednotky nepíšte).

Pytagorova veta: úlohy s diagramom

Aký vysoký človek sa ešte môže postaviť v stane typu „áčko“, ak je stan 1,6 m široký a dĺžka šikmej strany vchodovej časti je 1,6 m?

Odpoveď zaokrúhlite na 1 desatinné miesto. Odpoveď uveďte v rovnakých jednotkách, aké sú uvedené v zadaní (do odpovede jednotky nepíšte).

NAPÍŠTE NÁM

Nevíte si rady?

Nejprve se prosím podívejte na časté dotazy:

Časté dotazy Návody pro rodiče Návody pro učitele

Čoho sa správa týka?

Obsah Ovládanie Prihlásenie Licencia Rôzne

Text správy

E-mailová adresa (aby sme Vám mohli zaslať odpoveď)


Odoslať

Prosím, nezasielajte otázky na prezradenie riešení úloh alebo na vysvetlenie postupu. Ďakujeme.